تعمیر یخچال سامسونگ

Table of Contents

 • تعرفه تعمیرات یخچال سامسونگ
 • قیمت بازدید و عیب یابی
 • قیمت ایاب و ذهاب
 • هزینه تعویض آبسردکن
 • قیمت تعویض لاستیک دو در
 • اجرت تعویض تایمر
 • هزینه تعمیر یخساز
 • هزینه تعمیر ترموستات
 • قیمت شارژ گاز یخچال
 • شارژ گاز فریزر
 • شارژ گاز ساید بای ساید
 • هزینه تعویض کمپرسور یخچال
 • هزینه تعویض موتور یخچال
 • تعویض موتور فریزر
 • تعویض موتور ساید بای ساید
 • هزینه تعویض فن یخچال
 • تعویض فن یخچال فریزر
 • تعویض فن ساید بای ساید
 • حداقل قیمت
 • 130 هزار تومان
 • 180 هزار تومان
 • 160 تا 390 هزار تومان
 • 360 تا 840 هزار تومان
 • 120 تا 270 هزار تومان
 • 340 تا 840 هزار تومان
 • 170 تا 370 هزار تومان
 • 440 تا 740 هزار تومان
 • 660 تا 870 هزار تومان
 • 1 میلیون تا 1 میلیون 300 هزار تومان
 • 540 هزار تومان
 • 630 هزار تومان
 • 730 هزار تومان
 • 860 هزار تومان
 • 190 هزار تومان
 • 220 هزار تومان
 • 290 هزار تومان

امروزه دیگر کسی بابت تعمیر یخچال سامسونگ نگران نیست و به راحتی می تواند کار تعمیر، نصب و راه اندازی، سرویس و نگهداری را به تکنسین های حرفه ای بسپارد. همانطور که میدانید داشتن یخچال نسبت به سایر لوازم خانگی از ضرورت بالایی برخوردار است و سلامت بیشتر مواد غذایی به عملکرد خوب این وسیله بستگی دارد.

یخچال های ساید بای ساید، یخچال فریزر، یخچال معمولی و … همگی جزء پرطرفدارترین مدل های موجود در بازار هستند. با توجه به اینکه لوازم خانگی برای کارایی بهتر باید یک شرایط مناسب داشته باشند. انتظار اینکه خرید یخچال از یک برند معروف و شناخته مصادف با کارکرد مادام عمر است سخت اشتباه است.

خرید شما از هر برندی که باشد ممکن است پس از یک مدت استفاده دچار خرابی شود. در مورد کیفیت و کارایی یخچال سامسونگ شکی نیست اما تا به حال به این فکر کرده اید که تعمیر یخچال سامسونگ بیشتر مربوط به مواقعی است که دلایل بیرونی عاملی برای خرابی یخچال بوده اند مثلا یخچال به صورت اصولی حمل و جابجا نشده است و نصب و راه اندازی آن توسط خود افراد بدون رعایت اصول مهم انجام شده است.

پس خرابی تنها به سوختن قطعات داخلی به دلیل خرابی یا کیفیت پایین نیست و در بیشتر مواقع علت های دیگری سبب بروز مشکلات شده اند.

مرکز تعمیرات یخچال ساید بای ساید سامسونگ

نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران

آیا تا بحال پیش آمده که برای تعمیر یخچال سامسونگ خودتان دست بکار شوید.

چقدر در زمینه عیب یابی و تعمیر حرفه ای تخصص دارید؟

در گذشته یک تعمیر کار کار تعمیر تمام لوازم خانگی را انجام می داد و دلیل این امر عدم پیچیدگی در سیستم لوازم خانگی بود. اما امروزه هر برندی یک فناوری بخصوص را در طراحی و ساخت لوازم خانگی به کار می گیرد پس طبیعی است که یک نفر از پس تعمیر همه برندها بر نیاید.

کار تعمیر یخچال سامسونگ این روزها راحت شده است. چون نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران به راحتی می تواند انواع مدل های یخچال سامسونگ را عیب یابی و تعمیر کند.

لازم نیست پس از خرابی یخچال سامسونگ دستپاچه شوید. تعمیر یخچال سامسونگ در نمایندگی به بهترین نحو ممکن و با بهترین قطعات اورجینال انجام می شود. نمایندگی تعمیرات در سطح شهر تهران شعبه های مختلفی دارد و شما در هر منطقه ای که باشید خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن برایتان ارائه می شود.

تعمیرات در نمایندگی با مزیت های متعددی همراه است همین که تعمیر یخچال سامسونگ شما با ضمانت نامه و فاکتور انجام می شود پس خیالتان از بابت کیفیت راحت باشد.

تکنسین های که به امر تعمیر یخچال سامسونگ مشغول هستند. مهارت و دانش و سابقه ی طولانی دارند و قادر هستند انواع یخچال های برند سامسونگ را تعمیر کنند. این افراد آگاهی کاملی در خصوص فناوری های به کار رفته در یخچال های مدرن دارند و در کوتاه ترین زمان ممکن و در محل شما یخچال را عیب یابی و تعمیر می کنند.

تکنسین های آموزش دیده و خبره

فقط از تکنسین های آموزش دیده و خبره برای تعمیر یخچال های سامسونگ استفاده کنید. تکنسین های مرکز تعمیرات برتر آموزش های لازم را پشت سر می گذارند تا مطمئن شوند بتوانند بهترین خدمات را ارائه بدهند. تکنسین های ما در مورد لوازم دیجیتالی پیشرفته سامسونگ که نیاز به آموزش متخصص و ابزارهای ویژه دارند، به روز هستند. و همچنین می توانند راهنمایی هایی در مورد استفاده و نگهداری صحیح از یخچال سامسونگ شما ارائه دهند تا از دوام بیشتر اطمینان حاصل شود.

ما با بیش از 10 سال سابقه در جهت سرویس تمام یخچال های سامسونگ را داریم و تعداد بی‌شماری یخچال سامسونگ را تعمیر کرده‌ایم و می‌توانیم یخچال شما را به سرعت امروز تعمیر کنیم.

نگاهی اجمالی به این علائم بیندازید. اگر متوجه هر یک از آنها شدید، وقت آن است که با کارشناسان تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید:

یخچال های سامسونگ ممکن است با مشکلات رایج زیر مواجه شوند:

دما خیلی گرم
انجماد مواد غذایی در سمت یخچال
یخچال آب نشت می کند
تجمع مایع در محفظه های مواد غذایی تازه
یخ زدگی بیش از حد در فریزر
یخ ساز کار نمی کند
بدون آب یا بدون یخ روی دستگاه پخش کننده
یخچال صدای بیش از حد تولید می کند
کمپرسور کار نمی کند

چرا موتور يخچال سامسونگ داغ میکند

زمانی که موتور یخچال داغ می کند، تعمیر یخچال سامسونگ ضرورت پیدا میکند چون ممکن است یک مشکل اساسی باعث ایجاد این مشکل شده باشد. اگر این داغ شدن تداوم داشته باشد تاثیر مخربی بر روی کمپرسور می گذارد. در یخچال های جدید داغ شدن موتور و بدنه تا حدودی طبیعی است اما زمانی که این میزان از حد طبیعی خارج شد نگران کننده است.

این گرما زمانی که شدن پیدا می کند فرد حتی نمی تواند به موتور دست بزند. در یخچال های مدرن سامسونگ دلیل داغ شدن موتور و بدنه یخچال می تواند ناشی از فشار زیاد باشد. زمانی که موتور یا کمپرسور یخچال کار می کند مقداری گرما از خود تولید می کند.

اما در برخی مواقع ممکن است موتور یخچال به صورت مداوم کار کند و این کار طولانی مدت باعث داغ شدن کمپرسور می شود. داغ شدن اگر ریشه یابی نشود و دلیل آن رفع نگردد باعث خرابی موتور می شود و از عمر مفید آن می کاهد.

داغ کردن کمپرسور یخچال

برای تعمیر یخچال سامسونگ اگر کمپرسور داغ می کند ابتدا دلایلی رایجی که باعث داغ شدن می شوند را بررسی کنید. در وهله اول ببینید که گاز یخچال نشتی ندارد و یا مقدار آن کمتر از حد طبیعی نیست و در مرحله دوم سعی کنید ترموستات را بررسی کنید و آن را بر روی دمای مناسب تنظیم کنید.

تنظیمات ترموستات در یخچال های جدید خیلی مهم است چون زمانی که درجه روی کم تنظیم شود موتور برای رسیدن به این دما باید به صورت مداوم کار کند و این باعث خرابی ترموستات و داغ شدن موتور میشود پس در صورت خرابی باید ترموستات فورا تعمیر شود. در تعمیر یخچال سامسونگ تشخیص به موقع خرابی کمک بسیاری به تعمیر اصولی خواهد کرد. پس در صورت دیدن نشانه های غیر طبیعی حتما باید با تعمیرکاران مجاز تماس بگیرید.

تعمیر یخچال سامسونگ در تهران
چرا موتور يخچال سامسونگ داغ میکند

چرا یخچال فریزر برفک می زند؟

امروزه فناوری های به کار رفته شده در یخچال های مدرن به نوعی است که امکان برفک زدایی به صورت خودکار وجود دارد. اما تعمیر یخچال سامسونگ زمانی ضرورت پیدا می کند که سیستم به صورت خودکار برفک زدایی را انجام ندهد و یخچال فریزر سامسونگ برفک بزند.

طول عمر و کارایی بالای یخچال فریزرهای سامسونگ همیشه موجب شده تا قشر عظیمی از افراد جامعه از این کالا استفاده کنند اما گاها مشکلاتی برای برخی از قسمت های یخچال پیش می آید که امکان برفک زدایی را غیر ممکن می کند و کارکرد یخچال با مشکل مواجه می شود.

تعمیر یخچال سامسونگ به دلیل برفک زدن یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در نمایندگی تعمیرات با آن مواجه هستند. بیشتر افراد نمی دانند که برفک زدن یخچالهای بدون برفک امری غیر طبیعی است و حتما باید سریعا مواردی که باعث این عمل شده اند رسیدگی شوند چون عدم رسیدگی به این امر بر روی سرمایش یخچال تاثیر می گذارد و مشکلات دیگری را همراه خود می آورد.

دلایل مهم برفک زدن یخچال فریزر

اما جدای از تمام این مسائل سه دلیل اصلی برای برفک زدن یخچال فریزر وجود دارد که بعد از پیدا کردن علت می توان تعمیر یخچال سامسونگ را شروع کرد.

• گاها ممکن است محل نصب و راه اندازی یخچال مرطوب و گرم باشد به طور مثال یخچال کنار سماور یا اجاق گاز نصب شده باشد در این صورت با هر بار باز و بسته کردن درب یخچال مقدار زیادی هوای گرم و مرطوب وارد یخچال می شود و همین مسئله باعث ایجاد برفک می شود. اگر محل یخچال را عوض کنید این مشکل رفع خواهد شد.

• خرابی یا پوسیدگی لاستیک دور درب یخچال عامل دیگری است که هوای بیرون از یخچال را به داخل هدایت می کند. نفوذ هوا باعث یخ زدگی و حجم زیاد برفک می شود که لازم است سریعا برای تعویض لاستیک از تعمیرکاران مجرب و با مهارت کمک گرفت.

• خرابی ترموستات یکی دیگر از علت های ایجاد برفک در یخچال سامسونگ می باشد. زمانی که ترموستات به درستی تنظیم نشده باشد و یا خراب شده باشد دستور برفک زدایی داده نمی شود و همین دلیل باعث بالا رفتن حجم برفک می شود. برای رفع این مشکل لازم است که ترموستات عوض شود.

کد های خطا یا ارورهای یخچال سامسونگ

تعمیرات یخچال سامسونگ در هر نوع مدل به طور چشمگیری این روزها راحت شده است چون بیشتر مدل ها نمایشگر برای نمایش کدهای خطا دارند و یخچال هر مشکلی که داشته باشد با یک کد نشان داده می شود. ممکن است کدها در مدل های مختلف متفاوت باشد.

اما در واقع به نوعی زبان یخچال محسوب می شوند و تعمیر با خواندن کد خطا فورا به مشکل پیش آمده پی می برد. در زیر بخشی از کدهای ارور را در مدل های مختلف بیان کرده ایم.

کد خطا یا ارور 1E یا SE یخچال سامسونگ: قطعی برق باعث نشان دادن این خطا می شود که با یک ریست کردن ساده رفع می شود.

کد خطا یا ارور 4e یخچال سامسونگ: از کار افتادن سنسور دیفراست فریزر

کد خطا یا ارور 5 و 5e یخچال سامسونگ: نشان دهنده از کار افتادن سنسور دیفراست فریزر و/ یا قطعی برق

دیگر ارورها و خطاهای یخچال سامسونگ

کد خطا یا ارور 6e یخچال سامسونگ: خطا در سنسور دمای محیط

کد خطا یا ارور 8e یخچال سامسونگ: از کار افتادن سنسور یخ ساز

کد خطا یا ارور 23e یخچال سامسونگ: خطا یا ارور فن کندانسور

کد خطا یا ارور 33e یخچال سامسونگ: کارکرد ناصحیح گرمکن لوله پرکن آب

کد خطا یا ارور 39e یخچال سامسونگ: سنسور یخساز

کد خطا یا ارور 40e یخچال سامسونگ: خرابی فن بخش فریزر

کد خطا یا ارور 84e (یا 84c) یخچال سامسونگ: قفل شدگی روتور

کد خطا یا ارور 85e یخچال سامسونگ (به همراه 83e و 86e): قطعی برق و بی ثباتی جریان در مبدل PDA

کدهای خطا یا ارور های 88 یخچال سامسونگ: کارکرد ناصحیح مبدل PBA با ری ست کردن احتمال رفع مشکل وجود دارد.

کد خطا یا ارور RD یخچال سامسونگ: مربوط به یخ زدگی دمپر هوا

ارور pc ساید بای ساید سامسونگ: نشان دهنده وجود یک مشکل ارتباطی با درب و واحد کنترل اصلی یخچال

کد خطا یا ارور 5 یخچال سامسونگ: ایراد سنسور دمای یخچال

کد خطا یا ارور D یخچال سامسونگ: مشکل سنسور دیفراست

کد خطا یا ارور E5 یخچال سامسونگ: مشکل در سنسور محیطی یخچال

کد خطا یا ارور F5 یخچال سامسونگ: مشکل سنسور دمای فریزر

ارور های یخچال سامسونگ
yakhchal samsung-RT79K-error
کد های خطا یا ارورهای یخچال سامسونگ

تعمیرات لامپ یخچال سامسونگ

به طور کلی خرابی لامپ یخچال تنها با تعویض آن امکان پذیر است در تعمیر یخچال سامسونگ برخی از قطعات مصرفی هستند و بعد از یک مدت حتما باید تعویض شود. لامپ وظیفه ی روشنایی یخچال و فریزر را بر عهده دارد و اگر لامپ یا قطعات متصل به آن راب شود دیگر هنگام باز کردن درب یخچال روشنایی وجود نخواهد داشت.

مهمترین دلیلی که باعث روشن نشدن لامپ یخچال می شود فرسودگی و سوختن لامپ است چون لامپ های تعبیه شده در یخچال ها عمر کوتاهی دارند و معمولا بعد از چند سال خاموش می شوند. اگر خود لامپ مشکلی نداشته باشد ممکن است سیستم روشنایی دچار مشکل شده باشد.

یکی از خدمات مفیدی که در نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در تهران ارائه می شود بررسی سیستم برق و روشنایی یخچال است و رفع مشکلات از کار افتادگی روشنایی است.

تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ

آیا به این فکر کرده اید که اگر برای تعمیر یخچال سامسونگ پخش فیلتر ساید بای ساید زودتر اقدام نکنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نحوه تعویض فیلتر و یا زمان تعویض فیلتر جزء پرتکرار ترین سوالاتی هستند که مصرف کننده گان زیادی مطرح می کنند. فیلترها جزء قطعات مصرفی هستند که وظیفه ی پاک کردن آب از ناخالصی ها را دارند.

در بخش یخساز و ابسرد کن یخچال های ساید بای ساید سامسونگ فیلتری نصب شده که وظیفه ی پاک سازی آب را دارد. فیلتر ها زمان تعویض دقیقی ندارند چون مکان زندگی و نوع آب مصرفی تعیین کننده ی زمان تعویض هستند. گاها ممکن است یک فیلتر در یک منطقه بیشتر از 6 ماه عمر کند اما در مناطق دیگر که ناخالصی های آب زیاد است عمر فیلتر به 4 ماه هم کشیده نشود.

فیلتر یخچال ساید بای ساید قیمت مناسبی دارد. برای تهیه فیلتر اصل لازم است که متقاضی از طریق نمایندگی های تعمیرات و ارائه خدمات سامسونگ اقدام کند. فیلتر های اصل می تواند سلامت آب مصرفی شما را تضمین کنند.

تعویض دیر هنگام فیلتر باعث تغییر در مزه آب، رشد میکروب ها، مسدود شدن لوله های ورودی اب، خراب شدن یخساز و … می شود. پس اگر به سلامت خود و خانواده ی خود اهمیت می دهید به طور میانگین هر 6 ماه یکبار فیلتر یخچال را تعویض کنید.

تعویض فیلتر یکی از آسانترین بخش تعمیر یخچال سامسونگ می باشد. چون شما بدون هیچ گونه آموزشی می توانید این کار را انجام دهید. اما اگر به هر نحوی نتوانستید فیلتر یخچال را تعویض کنید این کار را به یک تعمیرکار مجاز بسپارید.

مشکل سرد شدن بیش از اندازه یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ یکی از راه هایی است که می توان برای حفظ مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن مواد انجام داد. این کار با سرد کردن مداوم انجام می شود. اما در برخی مواد اختلالاتی به وجود می آید که عملکرد سرد کردن مواد غذایی به مشکل بر میخورد و دمای یخچال خیلی پایین تر از حد معمول می رسد و مواد غذایی در قسمت یخچال یخ می زنند.

سیستم خنک کردن در تمامی یخچال های مدرن مشابه است و خرابی سیستم سرد کنندگی معمولا به دلیل خرابی ترمیستور یا سنسور دما، خرابی ترموستات در یخچال های مکانیکی و قدیمی، خرابی دمپر ورودی هوا و خرابی برد الکترونیکی است.

• سنجش دما در یخچال با استفاده از ترمیستور یا سنسور دما انجام می شود و خرابی آن باعث سرد شدن بیش از حد یخچال می شود. دمپر یخچال توسط سنسور دما به صورت خودکار تنظیم می شود.

اگر به هر دلیلی این قطعه خراب شود و از کار بیفتد باعث می شود که فن کمپرسور و تبخیر کننده بیش از خد طبیعی کار کنند و داخل یخچال سرد شود به حدی که مواد یخ ببند. در مدل های پیشرفته معمولا کد خطایی رو نمایشگر نشان داده می شود که مربوط به سنسور دما می باشد که به راحتی می تواند با کمک یک تعمیر کار این مشکل را رفع کرد.

• ترموستات یکی دیگر از قطعات مهمی است که اگر خراب شود یخچال سرمای زیادی تولید می کند. این قطعه نقش کنترل دما در بخش های مختلف را بر عهده دارد. برای رفع این مشکل می توانید ابتدا ترموستات را بچرخانید اگر صدای کلیک از ترموستات شنیده نشود بایستی ان را تعویض کرد. تعویض این قطعه هزینه بر نیست و تعمیرکار می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن این قطعه را تعمیر یا تعویض کند.

دیگر قطعاتی که باعث سرد شدن یخچال میشود

• خرابی سیستم دمپر هم می تواند دلیلی برای سرمای بیش از حد یخچال باشد. نقش دمپر در واقع متعادل کردن جریان هوای فن اواپراتور در داخل یخچال است. زمانی که سیستم دمپر یخچال باز و بسته می شود تبادل هوا صورت می گیرد.

البته میزان هوای ورودی کاملا توسط دمپر کنترل می شود. اما زمانی که دمپر در حالت باز خراب شود و یا کلا از کار بیفتد هوای سرد زیادی وارد یخچال می شود و مواد غذایی یخ می بندد. برای رفع این مشکل بایستی یا سیستم دمپر را تعمیر کنید و یا کلا ان را تعمیر کنید.

• اختلال در برد الکتریکی اصلی یخچال عامل دیگری در سرد شدن بیش از اندازه ی داخل یخچال است. بردهای الکتریکی در یخچال های مدرن قابلیت به نمایش گذاشتن کارکردهای یخچال را دارند و عیب یابی بسیار آسانتر از قبل شده است نقش برد کنترل دما ایجاد ولتاژ لازم برای کمپرسور و فن موتورها است که اگر خراب شود داخل یخچال سردی زیادی خواهد داشت.

وقتی برد خراب شود دما داخل یخچال کاهش پیدا می کند. تعمیر و تعویض این قطعه توسط تکنسین های ماهر با دانش روز امکان پذیر است چون با پیچیدگی های زیادی همراه است.

مشکل سرد شدن بیش از اندازه یخچال سامسونگ
تعمیرات یخچال سامسونگ غرب تهران
samsung-refrigerator

چه مشکلاتی در تعمیر یخچال فریزر سامسونگ وجود دارد؟

در تعمیر یخچال فریزر سامسونگ ممکن است مشکلاتی سر راه شما قرار بگیرد که امکان تعمیر اصولی را برای شما غیر ممکن کند. یکی از این مشکلات دسترسی به قطعات اورجینال و اصلی است. این برند پر آوازه و محبوب ممکن است با کمبود قطعات مواجه شود.

برخی از مشکلات رایج یخچال مانند خنک نکردن یخچال، گرم شدن داخل یخچال، داغ شدن موتور، روشن نشدن یخچال، کار کردن یکسره، از کار افتادن فن کندانسور، برفک زدن یخچال و بوی نامطبوع و … وجود دارند که برخی از ان ها با تعمیر و سرویس یخچال رفع می شوند. اما خرابی برخی از قطعات تنها با تعویض آن ها امکان پذیر است در این صورت حتما باید از قطعات با کیفیت و اصل استفاده شود.

امروزه یخچال های سامسونگ در مدل های مختلف و فناوری های پیشرفته به بازار عرضه می شوند و اگر به درستی نصب و راه اندازی شوند. مصرف کننده تا سال های سال با مشکلات تعمیر یخچال سامسونگ مواجه نخواهد شد.

امروزه نمایندگی های تعمیرات، کار نصب و راه اندازی اصولی انواع مدل های یخچال های سامسونگ را انجام می دهند و هر ساله سرویس های دوره ای را برای متقاضیان انجام می دهند تا از این طریق بتوانند نقش مهمی در طول عمر یخچال ها ایفا کنند.

علت خاموش شدن ناگهانی یخچال سامسونگ

آیا با تعمیر یخچال سامسونگ مشکل روشن نشدن یخچال و خاموش شدن شدن ناگهانی آن رفع می شود؟

یکی از اتفاقاتی که نتیجه سالها استفاده از یخچال سامسونگ و نگهداری اشتباه از این وسیله است، خاموش شدن ناگهانی یخچال است. در تعمیر یخچال سامسونگ بارها دیده شده که یخچال روشن نشده است و این مسئله خانواده ها نگران کرده است.

در یخچال های ساید بای ساید و یخچال فریزر های مدرن به دلیل تکنولوژی های پیشرفته به کار برده شده در ان ها امکان خرابی بزرگ کمتر است چون سیستم عیب یابی خودکار این امکان را به استفاده کننده می دهد که به محض وجود مشکل با نمایش کد های ارور پی به خرابی یخچال ببرد.

یخچال ها جزو تنها وسایلی هستند که نیازی به استراحت مداوم ندارند و بی وقفه کار می کنند. دستورالعمل زیادی وجود دارند که باعث کاهش خرابی ها و تعمیر یخچال سامسونگ می شود.
یکی از مشکلات عمده ای که تعمیرکار باید هنگام خاموش شدن ناگهانی برق آن را بررسی کند مشکل در برق ورودی است.

گاها خود یخچال هیچ گونه مشکلی ندارد اما برق ورودی دستگاه قطع است. تعمیر یخچال سامسونگ در شرایط این چنینی نگران کننده نیست چون با بررسی پریز برق ورودی، محافظ یا ترانس برق ورودی و دوشاخه و کابل ورودی می تواند دلیل قطعی برق را متوجه شد و به راحتی آن را رفع کرد.

برد کنترل الکترونیک در یخچال

برد کنترل الکترونیک در یخچال های امروزی و مدرن نقش پر اهمیتی دارد. برق بعد از گابل وارد برد الکتریکی می شود و از این قسمت با ولتاژهای مختلفی به قسمت های مختلف یخچال توزیع می شود. زمانی که یخچال سامسونگ روشن نمی شود احتمال خرابی برد وجود دارد. برد الکتریکی مشکل از اجزای و قطعات مختلفی از قبیل خازن، دیود، ترانس، ترانزیستور و آی است و به طور کلی به سه بخش تغذیه، کنترل و خروجی تقسیم می شود.

اما زمانی که یخچال روشن نشود خرابی مربوط به بخش برد کنترل و تغذیه است. تعمیرکار بایستی مهارت بالایی در تعمیر برد داشته باشد و بتواند تشخیص دهد که دقیق مشکل مربوط به کدام بخش است و آیا امکان تعمیر یخچال سامسونگ وجود دارد یا باید کلا برد تعویض شود. تعمیر برد یخچال های ساید بای ساید سامسونگ و یخچال فریزر امری پیچیده است و فقط تعمیرکاران با تجربه و متخصص می توانند این کار را به نحو احسن انجام دهند.

ترموستات

اگر یخچال شما قدیمی باشد ممکن است عمده ترین دلیل برای روشن نشدن آن خرابی ترموستات باشد معیوب بودن ترموستات امکان صدور دستور را نمی دهد و ممکن است یخچال به صورت ناگهانی خاموش شود که این مشکل تنها با تعویض ترموستات رفع می شود.

کمپرسور

خرابی کمپرسور هم می تواند دلیلی برای روشن نشدن یخچال باشد. گاها ممکن است کمپرسور بسوزد و یا یک قطعه اصلی متصل به آن خراب شود. در مدل های مختلف یخچال نوع کمپرسور هم متفاوت است. تشخیص اینکه کمپرسور یخچال معمولی است یا اینورتر باید توسط تعمیرکار انجام شود.

معمولا هزینه تعویض موتور بالاست و یکی از قطعات گران قیمت در تعمیر یخچال سامسونگ به حساب می آید. نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در تهران موتورهای اورجینال و با کیفیت را با ضمانت چند ساله عرضه می کند و تعمیرکاران در صورت لزوم تعویض از مدل های اورجینال استفاده می کنند تا کارایی و عملکرد یخچال را همانند قبل بهبود ببخشند.

علت خاموش شدن ناگهانی یخچال سامسونگ
تعمیرات تخصصی یخچال فریزر سامسونگ
علت روشن نشدن یخچال

تعویض موتور یا کمپرسور یخچال سامسونگ

آیا در تعمیر یخچال سامسونگ پیش آمده که بخواهید موتور یا کمپرسور را تعمیر یا تعویض کنید. این کار بر روی عملکرد یخچال تاثیر گذاشته یا خیر؟یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از چند سال کار مداوم برای یخچال سامسونگ پیش بیاید خرابی موتور است.

این قطعه در واقع قلب یخچال به حساب می آید و در صورت خرابی عملکرد یخچال هم مختل می شود. تعویض کمپرسور یک کار تخصصی و وقت گیر است و نباید توسط تکنسین های معمولی انجام شود. نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ یک مجموعه حرفه ای از تعمیرکاران با تجربه و با مهارت و دانش بالا است و کار تعمیر را با بهترین قطعات انجام می دهند.

اگر موتور یخچال خراب شود و امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد بهتر است که به طور کلی تعویض شود. تعویض موتور هیچ تاثیری بر روی عملکرد سایر قسمت ها نمی گذارد و می تواند کارایی یخچال را دقیقا مانند روزهای اول بهبود ببخشد.

به طور کلی در تعمیر یخچال سامسونگ کمتر با تعویض موتور مواجه می شویم چون استاندارد سازی های که در مدل های جدید شده است امکان خرابی را در این کمپرسورها به حداقل رسانده است.

دلایل متعددی که باعث می شود موتور یخچال خراب شود و نیاز به تعمیر پیدا کند شامل کثیف بودن سیم پیچ های کندانسور، تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر و خرابی لاستیک های دور درب یخچال به مرور زمان باعث خرابی موتور می شود و نیاز به تعویض ضرورت پیدا می کند.

مشکلات رایج و متداول در یخچال سامسونگ

در تعمیر یخچال سامسونگ شما ممکن است با مواردی زیادی برخورد کنید. گاها ممکن است که یک نشانه شما را گمراه کند و متوجه نشوید که مشکل اصلی یخچال مربوط به کدام قسمت است. به طور کلی در ایران برند سامسونگ از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و بیشتر افراد ترجیح می دهند که یخچال های این برند را حتی با تفاوت قیمتی بالایی خریداری کنند.

معمولا بیشتر مشکلات رایج و متداولی که نیاز به تعمیر یخچال سامسونگ را بیشتر کرده است مربوط به سرویس و نگهداری غیر اصولی یخچال است.

یخچال سامسونگ اگر به صورت مرتب سرویس شود می تواند بدون مشکل چندین سال کار کند. اما برخی از مشکلات هم هستند که بی توجهی به آن ها آسیب زیادی به ساختار یخچال وارد می کند و تعمیر یخچال سامسونگ را با پیچیدگی زیادی همراه می کند.

بیشتر افرادی که برای تعمیر یخچال پیشقدم می شوند مشکلات رایجی از قبیل خرابی یخساز یخچال، نشتی یخچال، خنک نکردن یخچال، برفک زدن یخچال، روشن شدن چراغ آلارم فیلتر تصفیه، داغ شدن موتور، داغ شدن داخل یخچال، صدای زیاد، بوی بد، درست کار نکردن آبریز یخچال، اتومات نکردن یخچال، روشن نشدن یخچال، خاموش شدن ناگهانی یخچال، یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال و … را داشته اند. رفع تمامی این مشکلات باید توسط تکنسین های مجرب و با مهارت انجام شود.

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

هزینه ی تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ

چیزی که در تعمیر یخچال سامسونگ مانعی برای مصرف کننده است هزینه های بالای تعمیرات می باشد. در بیشتر مواقع افراد تعمیر را به خاطر هزینه های بالا به تعویق می اندازند. اما خبر خوب این است که اگر شما می خواهید خدمات حرفه ای را با هزینه ی پایین دریافت کنید بهتر است تعمیرات را به نمایندگی ها بسپارید.

معمولا تعرفه ای که نمایندگی ها بابت تعمیر دریافت می کنند بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. امروزه این امکان وجود دارد که قبل از انجام تعمیرات هزینه های تقریبی برای فرد بیان می شود. بیشتر نمایندگی ها، اپلیکیشن و وب سایت ارائه خدمات دارند و در صفحه ی اختصاصی خود هزینه ی تعمیر یخچال سامسونگ را با توجه به مشکل یخچال ریز به ریز درج کرده اند.

البته مهمترین مزیت نمایندگی این است که برای تعمیر یخچال سامسونگ تمام قطعات اورجینال یخچال را عرضه می کنند. این قطعات با هزینه ی بسیار پایینی جایگزین قطعات از کار افتاده یخچال می شوند. معمولا هزینه Samsung refrigerator repair با توجه به نوع یخچال و قطعه خراب شده و دستمزد تعمیرکار مشخص می شود.

چرا باید تعمیر یخچال سامسونگ را به نمایندگی مجاز سپرد؟

شاید برای بیشتر افراد این سوال پیش بیاید که چرا تکنسین های عادی نباید تعمیر یخچال سامسونگ را بر عهده بگیرند؟ در جواب این پرسش باید بیان کنیم که فناوری ساخت لوازم خانگی به قدری پیشرفت کرده است که حتی خود تعمیرکاران حرفه ای هم باید دانش خود را هر ساله به روز کنند تا بتوانند از پس تعمیر یخچال فریزرهای سامسونگ بر بیایند.

تخصص در کنار تجربه تنها عاملی است که می تواند فرد را در رفع خرابی های مختلف استاد کند. تعمیر کار مجاز کسی است که توانایی تعمیر انواع مدل های یخچال سامسونگ را دارد. برای پیدا کردن تعمیرکار مجاز نیازی نیست راه دوری بروید بلکه با برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران به راحتی می توانید از دانش تعمیرکاران مجاز برای رفع عیب یخچال کمک بگیرید.

آخرین دیدگاه و 4 دیدگاه های دیگر نیاز به تایید دارند.
3 پاسخ
  • modir
   modir گفته:

   دلایل زیادی از جمله خراب شدن فن یخچال،تنظیم نبودن ترموستات،خالی بودن گاز یخچال و مقدار بالای برفک در اوپراتور از جمله این مشکل میباشد.

   پاسخ
 1. اسدی
  اسدی گفته:

  سلام روز بخیر من یک یخچال ساید بای ساید دارم که مدتی یخ نمیسازه یا خیلی کم انجام میدهد ممکنه بخاطر خراب شدن فن باشه اگر بدین شکل هست چطور باید تعمیر کنیم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

5/5 - (22 امتیاز)